Pavol Černek - LUX JR Sobotište

0908 702 522 Zavolajte nám

Hliníkové dvere

Hliníkové vchodové dvere - profil 60

Ekonomická verzia vhodná na predajné priestory, bytové domy, tam kde je vysoká frekvencia otvárania dverí, cena je o málo vyššia ako u plastových dverí. Možnosť zabudovania schránok, domového vrátnika, madiel, samozatvárača atď.

Systém MB-60 je kompletný systém na výrobu hliníkových konštrukcií s tepelnou izoláciou. MB-60 je vhodný k výrobe okien, stien a dverí kde nie su kladené vysoké nároky na tepelnú izoláciu, zároveň ale ponúka dostatočnú konštrukčnú tuhosť a pevnosť pri zachovaní prijateľných ekonomických nákladov.

Stavba profilov je 3-komorová. Konštrukčná hĺbka profilov hliníkového okna je 60 mm (rám) a 69 mm (krídlo), pri dverách je 60 mm (rám aj krídlo). To vytvára efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (okná) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (dvere). Profily je tiež možné ohýbať čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkových konštrukcií.

Súčiniteľ prestupu tepla Uf = 2,0–3,2W/m2K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve.

V systéme MB-60 sú použité profilované tepelné mostíky tvaru „omega“ z polyamidu, široké 24 mm (okná) a 14 mm (dvere), zosilnené sklenným vláknom. Tvar mostíka zvyšuje pevnosť profilov a uľahčuje ich odvodnenie, čo zabezpečuje správnu tepelnú izoláciu v akýchkoľvek atmosferických podmienkach. Tesnenie z EPDM zaručuje dobrú termickú izoláciu krídiel okien a dverí a tiež nepriepustnosť prieniku vody a vzduchu.

Hliníkové vchodové dvere - profil 86

Systém vhodný pre novostavby, pre náročných zákazníkov, cena nie oveľa vyššia ako pri realizácii stavby s plastovými oknami. Možnosť veľkých presklení s ťažkým trojsklom. Možnosť kombinovanej dodávky okien, klasické rozmery okien s plastového profilu, veľké presklenia, vchodové dvere nadštandartných rozmerov, HS Portaly v hliníku MB86. Farebné prevedenie plastu a hliníku vieme dodať v indentickej farbe laminácii alebo odtieňov RAL.

Nový systém hliníkových okien a dverí MB-86 ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti a je vhodný aj pre nízkoenergetické domy. Je to prvý hliníkový systém ktorý vo verzii AERO používa kremičitý aerogel vyplnený netkanou sklenenou textíliou. Tento prvok pomáha dosiahnuť špičkové teplotné parametre (Uw celého okna od 0,8 W/m2K, Ud dverí od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu konštrukcií veľkých rozmerov a hmotností (krídlo okna/ dverí až 200 kg), a tiež konštrukcií odolných proti vlúpaniu.

Charakteristické vlastnosti systému MB-86:

Systém MB-86 je kompatibilný so systémom posuvno-zdvižných dverí MB-77HS, takže váš dom alebo stavba získa kompaktný vzhľad a zároveň má zaručenú vysokú tepelnú izoláciu.

Priepustnosť vzduchu:

trieda 4, PN-EN 12207:2001

Vodotesnosť:

trieda E 1500, PN-EN 12208:2001 

Koeficient prestupu tepla (Uf):

verzia MB-86 ST: od 1,3 W/m2K 

verzia MB-86 SI: od 0,9 W/m2K 

verzia MB-86 AERO: od 0,63 W/m2K 

Odolnosť pre zaťaženie vetrom: 

trieda C5, PN-EN 12211:2001, PN-EN 12210:2001

Katalog Aluprof

Katalog vchodové dvere ALUPROF
na stiahnutie tu

Katalog Aluprof

Katalog vchodové dvere séria AP
na stiahnutie tu